MILLAL ON ÕIGE AEG ALUSTADA IGAPÄEVASE NÄO PUHASTAMISEGA?

Eelmisel nädalavahetusel käis meie juures meigihommikul üks äärmiselt armas ning vahva 10-aastane neiu. Tema huvi kosmeetika vastu oli ilmselge. Nähes kõiki meie showroomis olevaid tooteid ning vahendeid läksid tal silmad särama ja nägu naerule. Kusjuures tema teadlikkus nii näohoolduse kui ka meigi teemadel oli üsna muljetavaldav ja esitatud küsimused väga asjakohased ning nutikad. Samuti oli ta pidanud korraliku inventuuri oma ema kosmeetikakoti sisule, nii et pea iga toode oli talle tuttav ja kasutamine teada.

Igapäevane näopuhastus

“Mu ema ei luba mul iga päev selle geeliga nägu pesta!?” lausus tüdruk pisut torisevalt. Tema kurvastuseks olin ta emaga täiesti nõus. Noore meigihuvilise näos ei olnud ühtegi märki, et tal oleks vaja igapäevaselt kosmeetikatoodetega nägu puhastada. Peale mõneminutilist jutustamist puberteedist ning võimalikest vistrikest tulevikus muutus neiu mõtlikuks. Ta lausus “No, olgu! Kuni mul punne pole, siis ma puhastan oma nägu nädalas ühe korra selle geeliga, aga muidu lihtsalt veega. Seda ema lubab!”. Tundus, et olime jõudnud mõistliku kompromissini.

Kui neiu oli Meigipeo Showroomist lahkunud, siis hakkasin mõtlema, et on ikka nutikas ema! Enamasti on puberteedieas noorukeid vaja veenda igapäevaselt nägu puhastama ning meiki enne magamaminekut nahalt eemaldama. Igale argumendile, mis vanemate juttu toetab, on kiirelt tulemas vähemalt 2-3 vastulauset. See lapseohtu neiu aga ootab põnevusega, et saaks lõpuks ometi päris enda näopuhastustooteid igapäevaselt kasutada. “Ema asju eriti kasutada ei saa. Tal on need vananemisvastased asjad” oli teadlik neiu mulle ka meie vestluse käigus ära märkinud.

Millal on õige aeg näohooldusega alustada?

Vanuseliselt on keeruline määratleda, et millal on õige aeg igapäevase näohooldusega alustada. See on iga noore neiu jaoks individuaalne ning seotud näonaha olukorra ning väljanägemisega. Üheks silmnähtavaks märgiks võib lugeda puberteedieaga kaasnevaid vistrikuid ning komedoone. Kuna selles eas hakkab nahk rohkem rasu tootma, siis võivad tekkida nahas rasuummistused (komedoonid), mis omakorda võib viia vistrikuteni ning põletikuliste kolleteni. Ideaalis peaks hakkama siis nägu puhastama kaks korda päevas ning kindlasti vaid selleks ettenähtud toodetega. Kätepesuseebid, dušigeelid ning muud kehale mõeldud pesuvahendid ei ole mõeldud näo puhastamiseks.

MEIGIPIDU

Kuidas valida selleks tooteid?

Mitsellaarveega näo puhastamine

On väga oluline, et neidude näohooldusvahendid oleksid piisavalt õrnad ning sobilikud. Kui kosmeetikatooted tekitavad ärritust, punetust või kipitust, tuleks nende kasutamine koheselt lõpetada. Peab ka meeles pidama, et emade ja tütarde näonahad on väga erinevad ning suure tõenäosusega hooldustooteid omavahel jagada ei saa.

Samuti ei tohiks lastele anda oma vanasid ning kasutatud meigi- ja näohooldustarbeid. Sarnaselt toiduainetele on ka kosmeetikal säilimisajad ning avatult kehtivad tooted võrdlemisi lühikest aega. 

Kuidas motiveerida noort oma näo eest hoolitsema?

Kui sinu tütar ei ole nii motiveeritud nagu meie väike meigihuviline postituse alguses, siis võib teekond eduni olla üsna künklik. Kirjutame sulle paar mõtet, mida võiksid katsetada:

Meigipeo sädeluse kujutis

ARGUMENTEERI

Vahel aitab see kui ümmarguse ja suunava jutu asemel kasutada konkreetseid fakte ning lugusid.

Näiteks oma eelmises blogipostituses kirjutasime 3 fakti, miks ei tohi meigiga magama jääda. Kui vajad mõtteid oma argumentide ritta seadmiseks, siis ehk on sellest kirjatükist abi – meie eelmise postituse leiad SIIT.

Meigipeo peegel - viisakas jumestamine

OLE EESKUJU

Tõsi on see, et lapsed kopeerivad oma vanemaid pea igas elu valdkonnas. Kui ema, isa, vanem õde või vend on järjekindel oma igapäevase näohooldusega, siis see tundub loogilise tegevusena ka pere noorematele liikmetele. 

Meigipeo näohooldus

VALIGE TOOTEID KOOS

Ärge tehke näohooldusrutiinist igavat ning tüütut kohustust, vaid serveerige seda kui võimalust saada uusi, ägedaid ja noortepäraseid iluvidinaid. Kasutage ära seda suurt tööd, mida on teie jaoks teinud erinevad sotsiaalmeedia platvormid ning sealsed suunamudijad. Tänu nendele on pea iga noor tüdruk näohooldusega vähemalt mingil määral kursis. Viimane tõuge, mida ta veel vajab, on päris tema tooted.

Tütrele kosmeetikatoodete ostmine ei ole teie salaoperatsioon!

WAUNT esitlusel Oriflame´is

TOOTE VIHJE

Meigipeo naiskonnaga käisime oma koostööpartneri Oriflame´i juubelipeol ning tegime tutvust nende uue noortele suunatud kosmeetikasarja Wauntiga. Tegemist on toodetega, mis on loodusliku päritolu ning 100% vegan koostisega. Lisaks on pakendid väga noortepärased ja toodete hinnad mõistlikud.

Meile need tooted väga meeldisid ja loodame, et teile ka. Jagame teiega linki, kus näete meie poolt välja valitud tooteid ning soovi korral saate neid endale ka soetada.

WAUNT TOOTED LEIAD SIIT.

Mis on veel oluline?

Lisaks mõjutab nahka väga palju ka toitumine, füüsiline aktiivsus ning mitmed välised tegurid. Suvisel ajal tuleks olla ettevaatlik liigse päikesekiirgusega ning võimalusel kaitsta oma nahka kas riiete või sobiva päikesekreemiga. Päikesest ära põlenud nina ja otsaesine ei mõju nahale tervislikult ning võib tekitada ka edaspidi erinevaid probleeme. Samuti ei tohiks oma nägu üle hooldada. Hetkel on noorte seas väga populaarsed erinevad tugevatoimelised maskid ja koorijad, millel on kindlaks määratud kasutustihedus. Seetõttu on alati oluline lugeda pakenditel olevaid minikirjas silte.