KODUNE LASTE SÜNNIPÄEV

MEIGIPIDU

Viiruste ja haiguste laine on muutnud vanemad ettevaatlikuks ning suurtele peopaikadele otsitakse aina enam alternatiive. Ühe hea lahendusena võiks korraldada laste sünnipäevi ka kodus, kus peost võtavad osa vaid sõbrad ja tuttavad, keskkond on hubane ning turvaline.

Samas teab iga vanem, et koduse sünnipäeva korraldamine on omaette katsumus. Kui pidu ei ole läbi mõeldud, siis toimub lihtsalt üks suur ringijooksmine või hoopiski tõeline „nutipidu“, kus lapsed on küll ühes toas, kuid täiesti erinevates maailmades.

Kuidas, aga korraldada meeldejäävat kodust sünnipäevapidu? Kirjutame sulle kolm nõuannet, mida võiksid jälgida vahva peo korraldamisel.

AEG

Määra sünnipäevale kindel algus ja lõpp. Nii nagu on erinevates peopaikades ja -keskustes piiratud sünnipäeva aeg, rakenda seda süsteemi ka kodus. Meie soovitame peo teha 2,5- 4 tundi ning märkida ajavahemiku juba kutsele. See distsiplineerib külalisi õigel ajal kohale tulema ning viisakal ajal lahkuma. Samuti aitab vältida suhtumist „Ahh, see pidu toimub ju kodus!“

TEEMA

Valige peole teema ning kujundage sünnipäev vastavalt sellele. Võite paluda külalistel tulla mingis kindlas riietuses või kaunistada kodu ning söögilaud sobilike aksessuaaridega. Samuti mõelge vastavalt teemale välja mänge ning tegevusi, millest lapsed üheskoos osa saaksid võtta. Lisaks pakuvad mitmed ettevõtted võimalusi kodustele sünnipäevadele põnevust tuua mõne esineja või sünnipäeva korraldajaga. Väiksemate laste puhul võib olla selleks mõni Pipi või Lumekuninganna, suuremate laste jaoks näiteks meigipidu.

SÖÖK

Laste sünnipäevad erinevad täiskasvanute pidudest suuresti seetõttu, et toidulaual on hoopis teistsugune tähendus. Selleks, et lapsed midagi sööks, peab see äge välja nägema. Serveeri snäkid ja muu soolane toit eraldi topsikutesse või klaasidesse, lisa lipukesi ning muid kaunistusi. Magustoiduna koguvad populaarsust tassi- ning pulgakoogid, mis on nii maitsvad kui ka lõbusa välimusega. Kui arvestada iga lapse peale kindla ühiku magustoitu, siis on lahendatud korraga kaks probleemi: ei jää meeletuid peojääke ning ükski laps ei muutu liigse suhkru tõttu ülemeelikuks.